Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace

MIMINKA

Novorozená miminka

K zachycení prvních okamžiků miminka je nejvhodnější doba prvních 14 dní po narození. Je to období, kdy je možné zachytit miminka v různých polohách, a manipulace při spaní je příliš nevyrušuje. Mezi oblíbené záběry patří fotografie tatínka s novorozeným miminkem v náruči. Pěkné záběry je možné získat focením spících miminek, což je vhodné právě v tomto období. Později miminka již tolik nespí a snadněji se při focení probudí.

Miminka 0-1 rok

V období přibližně od 3 měsíce se miminka začínají smát a je krásné, když je tento okamžik na fotografii zachycen. Současně tato miminka začínají mít svůj režim, kdy potřebují například nakrmit apod., proto jsem připravena focení kdykoliv na chvíli přerušit nebo naopak daného okamžiku k focení využít. .

DĚTI

Děti 1-3 roky

V tomto věku jsou děti často velmi živé, mají tendenci vše prozkoumávat a neudrží dlouho pozornost, proto dělám při focení krátké pauzy, při kterých se děti mohou trochu odreagovat, pohrát si nebo se nasvačit.   

Děti 3-10 let

Na focení jsou vhodné modré rifle, které vypadají na fotografiích dětí i dospělých velmi pěkně. Pokud je doma např. malý houslista, určitě se hodí k focení housličky, noty, tatínkova kravata nebo motýlek. Děti v tomto období začínají mít své koníčky, proto je vhodné u focení použít focení rekvizity s nimi spojené. U chlapců to může být např. kopačák, kopačky, dres apod.

RODINY a ostatní

Na rodinné focení je dobré mít připravené oblečení, které se dá barevně sladit s ostatními členy rodiny. Doporučuji opět např. rifle, jednobarevná trička, halenky, košile. Vhodná jsou bílá a černá trička.

TĚHOTENSTVÍ

Vhodnou dobou k pořízení těhotenské fotografie je období 7 – 8 měsíce těhotenství. K focení budoucích maminek doporučuji především bílé a černé oblečení, vhodné je např. obepnuté tričko, oblíbené šaty, spodní prádlo, bílá košile (může být manželova) modré rifle apod. Před focením je také potřeba myslet na to, že oblečení i spodní prádlo často zanechává otlaky na kůži. Na focení je proto vhodné volné oblečení.